Mon-Pol Płock lepszy w meczu 1 ligi

W zaległym spotkaniu 17. kolejki 1 ligi kobiet zespół Politechniki Gdańskiej uległ przed własną publicznością drużynie Mon-Pol Płock 55:66.

Spotkanie to miało wiele zwrotów akcji, jednak przez całe 40 minut na prowadzeniu utrzymywały się koszykarki z Płocka. O porażce naszych koszykarek zadecydowała głównie pierwsza kwarta, którą podopieczne Magdaleny Szymkiewicz przegrały 5:24. Choć w trzech pozostałych starały się jak mogły by zniwelować stratę, to do pełni szczęścia zabrakło czasu. Warto podkreślić, że w 3. kwarcie gdańszczanki pozwoliły zdobyć swoim rywalkom zaledwie 2 pkt!

Najskuteczniejszą zawodniczką w naszym zespole była dziś Martyna Pyka, która zdobyła 12 pkt.

W zespole PG punktowały: Pyka 12, Wilk 10 (10 zb), Bogucka 10, Duszkiewicz 7, Śmietańska 7, Zając 5, Firko 2, Wróbel 2