Koszykarze Politechniki Gdańskiej gromią, koszykarki przegrywają w meczu derbowym

W niedzielę 14 lutego w hali Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej rozegrane zostały dwa spotkania seniorskich zespołów Politechniki Gdańskiej. Niestety ze zwycięstwa cieszyli się tylko nasi drugoligowcy.

Jako pierwsze na parkiet wybiegły nasze koszykarki. W derbowym meczu z Uniwersytetem Gdańskim podopieczne Magdaleny Szymkiewicz zdołały nawiązać wyrównaną walkę przez zaledwie 20 min. Po zmianie stron zespół UG wzmocnił swoją obronę wymuszając liczne błędy naszych zawodniczek. Choć w ostatniej kwarcie nasza drużyna starała się odrobić stratę to po 40 minutach z boiska zwycięskie schodziły nasze rywalki.

W zespole PG punktowały: Pyka 11 (3x3), Wilk 10, Wróbel 10 (1x3), Korczak-Komorowska 6, Zając 5 (1x3), Śmietańska 4 (10 zb), Duszkiewicz 4, Jaroszewska 2, Przybytek 1

W drugim meczu koszykarze Politechniki Gdańskiej pewnie pokonali Deckę Pelplin 81:64.

Mimo wysokiego zwycięstwa i znacznej przewagi naszej drużyny we wszystkich elementach gry, w ciągu pierwszych minut meczu walka na boisku była bardzo wyrównana. Goście, od początku starali się  narzucić swój styl gry, jednak sił wystarczyło im jedynie na półtorej kwarty. Od tego momentu gdańszczanie budowali swoją przewagę i byli coraz pewniejsi swojego zwycięstwa.

W tym spotkaniu każdy z naszych zawodników dołożył swoją cegiełkę do zwycięstwa, a najskuteczniejszym koszykarzem w naszej drużynie był dziś Łukasz Jaśkiewicz, który zdobył 19 pkt.

W zespole PG punktowali: Jaśkiewicz 19, Lebiedziński 13 (1x3), Rduch 12, Milewski 9, Syldatk 9 (1x3), Stryjewski 6 (1x3), Mochnacz 4, Specyalski 3 (1x3), Krupa 2, Szymichowski 2, Szłapka 2

Więcej zdjęć z obu spotkań: GALERIA